“Inwestycja w wiedzę wypłaca najlepsze odsetki”  Benjamin Franklin

26 listopada klasa 1A wybrała się na podbój stolicy. Celem naszej wycieczki do Warszawy była Giełda Papierów Wartościowych oraz Sejm. Mimo wczesnej pory, już w pociągu rozgorzała dyskusja na tematy polityczne. Swoją wiedzę i poglądy uczniowie mogli zweryfikować w trakcie zwiedzania Sali Posiedzeń. Dowiedzieliśmy się między innymi w jaki sposób rozmieszczeni są poszczególni posłowie, gdzie znajduje się loża prezydencka oraz jakie są prawa i obowiązki posłów.

W trakcie wizyty w budynku warszawskiej giełdy poznaliśmy zarówno sposób jej działania, ale także  sposoby inwestowania na giełdzie. Spora grupa uczniów mogła wykazać się swoją wiedzą, zdobytą nie tylko na lekcjach, ale również dzięki korzystaniu z internetowej gry giełdowej – gdzie niektórzy stracili już spory wirtualny majątek. Wiemy już czego symbolem na giełdzie jest byk oraz niedźwiedź i w jakie spółki warto zainwestować.

Małgorzata Juszczyk