W ramach umowy o współpracy i partnerstwie XLII Liceum Ogólnokształcącego z Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie, klasa 1A w dniu 9 marca 2018 roku na zaproszenie władz uczelni udała się do niej z wizytą zapoznawczą.

Gospodarzem była p. dr Katarzyna Owsiak i studenci z Parlamentu Studentów UEK. Uczniowie m.in. zwiedzili cały kompleks zabudowań uniwersyteckich, zapoznali się z ofertą edukacyjną, usłyszeli jak wspaniale i międzynarodowo działają na uczelni różne organizacje studenckie, jakie są kryteria aby dostać się na wymarzony kierunek studiów.

Wydaje się, że dla naszych uczniów była to wspaniała lekcja pokory i wskazówek do tego, że kluczem do studiowania są dobre wyniki z matury. Dlatego też w drodze powrotnej debatowaliśmy nad potrzebą jeszcze głębszego i bardziej solidnego pracowania nad matematyką:). Niektórzy z uczniów wybierają się 23 marca na dzień otwarty UEK. Zaś w ramach współpracy między naszą szkołą a uczelnią, zaraz po świętach, udamy się tam kolejny raz. Tym razem na zajęcia wykładowe.