My, czyli klasa 3b, wraz z p. Agatą Kowal i p. Karoliną Stasińską wzięliśmy udział w warsztatach charytatywnych „Serce od serca”. Zaproszenie otrzymaliśmy od przedstawicielki firmy FABLAB p. Ewy Pasińskiej. Naszym zadaniem było uszycie poduszek rehabilitacyjnych dla kobiet po mastektomii. Po krótkiej prezentacji i szkoleniu przystąpiliśmy do dzieła. Wspólnie dobieraliśmy materiały, wspieraliśmy się przy maszynach do szycia, wypełnialiśmy poszewki i ważyliśmy gotowe już poduszeczki. W efekcie przygotowaliśmy 96 poduszek. W nagrodę dostaliśmy śliczną poduszkę z wyhaftowanym logo naszej szkoły.

Była to dla nas praktyczna lekcja empatii. Dziękujemy za zaproszenie, szybki kurs szycia na maszynie i pamiątkową podusię.

Ogólnopolski projekt „Serce od serca” rozpoczął się we wrześniu 2018 r. i zatacza coraz szersze kręgi. Włączają się do niego instytucje, szkoły, lokalne grupy, pracownie krawieckie i osoby indywidualne. Ponad 10 województw ma już swoich koordynatorów, którzy razem z wolontariuszami szyją i przekazują poduszki w kształcie serc pacjentom po mastektomii.

prof. Agata Kowal, prof. Karolina Stasińska