Opiekunka biblioteki: mgr Karolina Stasińska

Czwartek: 8.00-14.00
Piątek: 8.00-13.30

KONTAKT: tel. 12-422-25-73 wew. 29

„Biblioteka to przybytek na ścieżaj otwarty,

zapraszający każdego w progi.

Wejdź gościu i stań się przyjacielem.”

Jan Wiktor

Biblioteka szkolna to przestrzeń stworzona dla uczniów i nauczycieli. Przychodzą tu, by skorzystać z przygotowanego dla nich fachowego warsztatu.  Wiedza dostępna jest w różnych  źródłach informacji i w formie dostosowanej do oczekiwań. Księgozbiór podręczny, biblioteczka filmowa, literatura piękna oraz podstawowy zakres lekturowy i podręcznikowy, także w językach obcych, gwarantuje zaspokojenie podstawowych potrzeb czytelniczych.

Fundusze na nowości czytelnicze i nagrody pozyskiwane są poprzez realizację projektów, współpracę z Radą Rodziców oraz z księgarniami i wydawnictwami. Dwukrotnie też szkoła otrzymała dotację z Narodowego Projektu Rozwoju Czytelnictwa. Dzięki temu zakupiono nie tylko książki, ale także czytniki ebooków.

To przyjazne miejsce wykorzystywane jest także do miłego spędzania czasu. Na wygodnych kanapach wyposażonych w poduszki (zakupione z SZBO) można oddać się lekturze i odpocząć. Okolicznościowo organizowane są tu też konkursy i akcje czytelnicze.

Od trzech lat biblioteka stała się też siedzibą Samorządu Uczniowskiego. To tu odbywają się spotkania i narady, tutaj także podejmowane się decyzje dotyczące inicjatyw społecznych i innych wyzwań, które realizują uczniowie.

Za sprawą jednego ze zrealizowanych przez młodzież projektów w ramach Programu Wsparcia Samorządów Uczniowskich #SU-w-ak („Samorząd Uczniowski w Akcji”) powstał ogólnodostępny Herbaciany Kącik. Dzięki niemu uczniowie mogą sobie przygotować coś ciepłego do picia.

W bibliotece realizowane są także liczne akcje dobroczynne m.in. „Szlachetna paczka”, „Góra grosza”, „Gwiazdka dla zwierzaka”, „Opatrunek na ratunek”.

Przyjazna atmosfera i dobra aura powoduje, że młodzież zagląda tu często i chętnie, by odpocząć, porozmawiać, czy też pograć w różne dostępne gry edukacyjne.

Zapraszamy odwiedzania naszej biblioteki.