Godziny pracy:

Poniedziałek: 8.30-14.30      Wtorek: 8.15-14.15     Środa: 8.30-14.30      Czwartek: 8.15-14.15       Piątek: 7.30-13.30

Kontakt:  tel. 12-422-25-73 w. 110

„Biblioteka to przybytek na ścieżaj otwarty,

zapraszający każdego w progi.

Wejdź gościu i stań się przyjacielem.”

Jan Wiktor

Biblioteka szkolna to przestrzeń stworzona dla uczniów i nauczycieli. Przychodzą tu, by skorzystać z przygotowanego dla nich fachowego warsztatu.  Wiedza dostępna jest w różnych  źródłach informacji i w formie dostosowanej do oczekiwań. Księgozbiór podręczny, biblioteczka filmowa, literatura piękna oraz podstawowy zakres lekturowy i podręcznikowy, także w językach obcych, gwarantuje zaspokojenie podstawowych potrzeb czytelniczych.

To przyjazne miejsce wykorzystywane jest także do miłego spędzania czasu. Okolicznościowo organizowane są tu konkursy, akcje czytelnicze i warsztaty rękodzielnicze. Na tych ostatnich uczestnicy uczą się zastosowania różnych technik artystycznych.

Fundusze na nowości czytelnicze i nagrody pozyskiwane są poprzez realizację projektów, współpracę z Radą Rodziców oraz z księgarniami i wydawnictwami.

W bibliotece realizowane są także liczne akcje dobroczynne m.in. „Szlachetna paczka”, „Góra grosza”, „Gwiazdka dla zwierzaka”, „Opatrunek na ratunek”.

Przyjazna atmosfera powoduje, że młodzież zagląda tu często i chętnie, by odpocząć, porozmawiać, czy też pograć w różne dostępne gry edukacyjne.

Zapraszamy do częstego odwiedzania naszej biblioteki 😉

Nasza Bibliotekarz Pani Karolina Stasińska zawsze z uśmiechem każdemu pomoże i doradzi w potrzebie.

REGULAMIN BIBILOTEKI (ZOBACZ)

LIST OF RULES OF THE XLII LO’s SCHOOL LIBRARY (SEE)

BIEŻĄCE AKCJE BIBLIOTECZNE

Już 4 grudnia, w poniedziałek, ruszyła druga odsłona w tej edycji tegorocznego konkursu Poleć przeczytaną książkę. Recenzje zbieram do 20 grudnia. Przypominam, że recenzowana książka musi pochodzić z naszej biblioteki.
Zapraszam Was serdecznie do udziału. Karolina Stasińska.

Zapraszamy Was na świąteczne warsztaty decoupage, które odbędą się 12 grudnia (wtorek) o godz. 14.30 w bibliotece szkolnej. Będziemy przygotowywać ozdoby choinkowe. Zapisy u nauczycieli prowadzących. Koszt materiałów do wykonania ozdoby wynosi 3 zł. Zajęcia mają charakter otwarty.
Zapraszamy, Agata Kowal, Karolina Stasińska.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym pt. BIBLIOTEKA PRZYSZŁOŚCI. Celem przedsięwzięcia jest rozbudzanie wyobraźni i zobrazowanie fantastycznych wizji na temat wizerunku biblioteki w przyszłości. Prace na kartkach z bloku technicznego w formacie A3 należy składać w bibliotece szkolnej do dnia 5 stycznia 2018 r.
Komisja konkursowa w składzie: Elżbieta Kosowska-Potrawka, Agata Kowal, Sabina Feluś i Karolina Stasińska oceniać będzie zgodność z tematem, estetykę wykonania i pomysłowość. Trzy pierwsze miejsca zostaną uhonorowane ocenami z zajęć artystycznych lub plastyki oraz nagrodami książkowymi. Dodatkowo wszystkie prace zostaną zaprezentowane społeczności szkolnej na tablicy ściennej (na I piętrze) oraz na stronie www 42LO.
Zapraszamy, Komisja konkursowa.

DNI BIBLIOTEKI
Już tradycją w naszej szkole stały się obchody Święta Biblioteki, które odbywają się w tym miesiącu. W bieżącym roku obchody tego święta rozpoczniemy 16, a zakończymy 31 października. Będzie wiele quizów, zadań i wyzwań związanych z zagadkami logicznymi.
Tym razem hasło przewodnie to: Rusz głową.

Zapraszamy już dziś.
Karolina Stasińska, Agata Kowal

POLEĆ PRZECZYTANĄ KSIĄŻKĘ

W miesiącu październiku, rusza całoroczny konkurs Poleć przeczytaną książkę. Konkurs polega na napisaniu recenzji książki pożyczonej z naszej, szkolnej biblioteki. Co miesiąc komisja wybierać będzie najlepszą pracę, która zostanie powieszona na honorowym miejscu w bibliotece. Dodatkowo nauczyciele poloniści wpiszą zwycięzcom pozytywne oceny z aktywności.
Comiesięczne terminy oddawania recenzji będą podawane w dzienniku elektronicznym.

Zapraszam wszystkich Uczniów do udziału.
Karolina Stasińska

Relacje z imprez bibliotecznych

DNI BIBLIOTEKI w naszej szkole (zobacz więcej)