13 kwietnia br. uczniowie klasy 2b rozszerzający fizykę zamienili swoje pokoje w pracownie fizyczne i zmierzyli się z wykonaniem doświadczenia „Wyznaczanie przyspieszenia ziemskiego za pomocą wahadła matematycznego”.

Celem lekcji było nabycie przez uczniów umiejętności planowania i wykonywania prostych eksperymentów fizycznych, analizy ich wyników z uwzględnieniem niepewności pomiarowych jak również uświadomienie sobie roli eksperymentu dzięki budowie prostych modeli fizycznych i matematycznych.

W czasie wielu prób uzyskania prawidłowych konstrukcji, z pomocą domowych milusińskich lub bez, większość uczniów poradziła sobie z wykonaniem zadania pisząc obszerne sprawozdanie z przeprowadzonego ćwiczenia.

prof. Karolina Maniak-Górecka