26 lutego klasa Ia miała przyjemność zwiedzić wystawy prezentujące największą kolekcję dzieł Stanisława Wyspiańskiego: „Wyspiański”, „Wyspiański – Aneks” oraz „Wyspiański. Nieznany.”

W Muzeum Narodowym w Krakowie zgromadzono ponad 500 dzieł sztuki tego jednego z najwybitniejszych twórców polskich – malarza, rysownika, grafika, a także poety, dramatopisarza, scenografa i reformatora teatru.wielkiego artysty – zarówno obrazy, szkice węglem oraz projekty witraży dla krakowskich kościołów.

Oprócz podziwiania dzieł sztuki, uczniowie mogli zapoznać się z życiorysem tego wielkiego artysty. Młodzież pokusiła się również o analizę literacką wybranych przez siebie obrazów, a także porównanie tych dzieł z innymi, które zdołali poznać do tej pory w szkole.

prof. Małgorzata Juszczyk