W ramach realizacji ogólnopolskiego programu Dzień Przedsiębiorczości 2021, który odbywa się pod patronatem Prezydenta RP uczennice naszej szkoły z klasy 2b1 I 2d1 wzięły udział w e-wizycie w międzynarodowej korporacji bankowo- finansowej Euroclear. Rozmawiały ze specjalistami z zakresu HR, pracownikami firmy i wolontariuszami, którzy tego dnia zajmowali się uczniami i uczennicami.  Zapoznały się z działalnością firmy, stanowiskiem pracy (np. godzinami pracy, oczekiwaną dyspozycyjnością, formą organizacji pracy), zakresem obowiązków, możliwościami awansu, wymaganym wykształceniem potrzebnym na danym stanowisku pracy, przydatnymi umiejętnościami do wykonywania danego zawodu, a także  perspektywami zatrudnienia w tego typu korporacjach.

Interesująca była także cześć dotycząca rekrutacji do firmy. Spotkanie odbywało się w języku angielskim, gdyż znaczną część pracowników Euroclear stanowi społeczność międzynarodowa i język angielski jest powszechnie używany przez wszystkich pracowników. To było bardzo pouczające i motywujące spotkanie!

prof. Joann Kozub