Europejski Dzień Języków, 26 września 2017

26 września jest obchodzony jako Europejski Dzień Języków. To coroczne święto języków ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy. Głównym celem takiego święta jest promowanie różnorodności kulturowej i językowej Europy jako bogactwa, które należy rozwijać i pielęgnować, a także propagowanie nauki języków obcych.
Zespół nauczycieli języków obcych naszej szkoły włączył uczniów klas gimnazjalnych i licealnych w tegoroczne obchody EDJ. Lektorzy języków obcych, a także nauczyciele innych przedmiotów przygotowali na ten dzień specjalne zajęcia w swoich grupach, niektóre ich efekty (np. w formie wykonanych wspólnie plakatów i gazetek) zostały pokazane w szkole. Uczniowie przebrali się w tym dniu w stroje związane z historią, kulturą i literaturą wybranego obszaru językowego (stroje regionalne, postaci literackie lub historyczne, itp). Czy ktoś rozpozna na zdjęciach np. bohaterkę powieści szwedzkiej pisarki Astrid Lindgren? Sławny brytyjski zespół? A może ktoś odgadnie jakie to stroje regionalne? Dziękujemy nauczycielom i uczniom za czynny udział w naszym szkolnym święcie języków.
                                                                                                                                                   Dorota Ślęzak