Nasze sukcesy w IV Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej

W dniach 12 i 13 marca 2018 uczennice naszej szkoły wzięły udział w IV Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej organizowanym przez  XXI Liceum Ogólnokształcące im. S.I. Witkiewicza – Witkacego w Krakowie. Wykonując piosenki w języku angielskim oddziały gimnazjalne reprezentowały Zuzanna Początek z klasy 2c oraz Julia Bijak z klasy 2d, a klasy licealne Natalia Szczepańska z klasy 2a i Milena Celewicz z klasy 2b.

Ogromnie się cieszymy z werdyktu jury: Zuzanna Początek zajęła I miejsce  pokonując 40 innych uczestników swoim brawurowym wykonaniem piosenki „Don’t Rain on My Parade” z repertuaru Barbry Streisand, a Julia Bijak i Natalia Szczepańska otrzymały wyróżnienia. Serdecznie naszym uczennicom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na scenie!

Miło nam poinformować, że w XVIII Konkursie Poezji Obcojęzycznej – etap szkolny, Wasi koledzy uzyskali następujące wyniki:

I miejsce:

Kamilla Vereshchaka klasa 3e (język angielski),

II miejsce:

Sonia Vaskovska klasa 3F (język angielski),

Anna Sternalska klasa 3e (język angielski),

III miejsce:

Marcin Dworak 2b (język hiszpański)

Wszyscy wymienieni uczniowie otrzymują oceny celujące z języka obcego za rzetelne przygotowanie utworów i ekspresję artystyczną.

Uczennice, które zajęły I i II miejsca przechodzą do następnego etapu. Przesłuchania uczestników następnego etapu odbędą się w dniu 09.03.2018 r. (piątek).

Harmonogram przesłuchań zostanie zamieszczony na stronie internetowej  (www.xxlo-krakow.edu.pl).

Życzymy powodzenia na dalszych etapach!

Zespół Nauczycieli Języków Obcych

Z radością informujemy, że do etapu wojewódzkiego Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego zakwalifikowali się:

Natalia Bzowska

Aleksandra Chwastek

Antoni Długosz

Kinga Fritz

Małgorzata Michałek

Aron Shindler

Witold Sikora

Do etapu wojewódzkiego konkursu zakwalifikowali się uczniowie, którzy podczas etapu rejonowego uzyskali co najmniej 92 punkty.

Gratulujemy i przypominamy, że etap wojewódzki konkursu odbędzie się 9 marca 2018.

Zespół Nauczycieli Języka Angielskiego

Lista uczniów naszej szkoły, którzy zakwalifikowali się do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów klas gimnazjalnych w roku szkolnym 2017/2018:

1 Bonar Jan
35 Shindler Aron
36 Sikora Witold
37 Zegzda Olga

Do etapu rejonowego konkursu zakwalifikowali się uczniowie, którzy podczas etapu szkolnego uzyskali co najmniej 65 punktów.

Serdecznie gratulujemy zakwalifikowanym i życzymy powodzenia na następnym etapie!

Zespół Nauczycieli Języka Angielskiego