Relacja z wyjazdu do Santiago de Compostela w ramach projektu Erasmus+

Nasza szkoła rozpoczęła w tym roku projekt Erasmus+. Sześcioro uczniów wraz z P. Łukaszem Brzezińskim oraz P. Marleną Drabik wyleciało w sobotę, 17 lutego o godz. 6:00 rano, do Hiszpanii. Pomimo wielu godzin spędzonych na lotnisku dotarliśmy szczęśliwie na miejsce.

W środę udaliśmy się w niezwykłą podróż. Zobaczyliśmy bowiem miejsce, w którym rzeka Xallas wpada do Oceanu Atlantyckiego. Widok ten zapierał dech w piersi… Uwieczniliśmy te wyjątkowe chwile na wielu fotografiach (możecie niektóre z nich zobaczyć poniżej:)). Następnie udaliśmy się nad „wybrzeże śmierci”. Dotarliśmy do miejsca, gdzie kończy się ląd. Po dniu pełnym wrażeń i atrakcji wróciliśmy do Santa Comba i spędziliśmy resztę czasu z goszczącymi nas rodzinami w uroczym, nadmorskim miasteczku A Coruña.

Ersamus+ w którym uczestniczy nasza szkoła zrzesza państwa: Hiszpania, Grecja, Rumunia, Włochy, Niemcy, Polska. Następne spotkanie uczniów i nauczycieli już w kwietniu we Włoszech.

opiekunowie naukowi wyjazdu prof. Marlena Drabik i prof. Łukasz Brzeziński