„Ziemi nie dziedziczymy po naszych rodzicach, pożyczamy ją od naszych dzieci.”

Antoine Marie Roger de Saint-Exupéry

ODZNAKI TURYSTY-PRZYRODNIKA PRZYZNANE

Reminescencje po czerwcowym Biologicznym Obozie Naukowym przyniosły odznaczenie kilkorga jego uczestników odznaką „Turysty Przyrodnika” w stopniu od popularnej, poprzez małą brązową, na małej srebrnej kończąc. Zadaniem tej odznaki jest propagowanie turystyki przyrodniczej, kształtowanie właściwych postaw turystów wobec ojczystej przyrody oraz inspiracja do jej ochrony. Uczniowie klasy 2b odwiedzili w czasie obozu wiele cennych obiektów przyrodniczych, które ukazując walory natury wzbogaciły ich wiedzę biologiczną i dodatkowo umożliwiły otrzymanie wizerunku dziewięćsiła bezłodygowego, stanowiącego logo odznaki.

Gratulując życzę zdobywania kolejnych stopni odznaki na następnych obozach, na które zapraszam uczniów klas biologicznych w terminach:

– klasa 2b: 24-27 kwietnia 2019 r.

– klasa 1e: 12-14 czerwca 2019 r.

– klasa 1d: 17-19 czerwca 2019 r.

Beata Sobocińska