SUKCESY W KONKURSIE „WSZCZEP SOBIE ZDROWIE”

W piątek, 29 listopada odbył się szkolny etap IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Wszczep sobie zdrowie” o tematyce szczepień ochronnych. Na wydarzenie zostaliśmy zaproszeni przez Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. Melchiora Wańkowicza w Katowicach, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach i Polskie Towarzystwo Parazytologiczne. Konkurs został objęty patronatami Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Zdrowia, Naczelnej Izby Lekarskiej, Naczelnej Rady Lekarskiej, Polskiego Stowarzyszenia Pielęgniarek Epidemiologicznych oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Śląskiego.

Ideą konkursu jest zainteresowanie uczniów anatomią i fizjologią człowieka, poszerzenie wiedzy dotyczącej szczepień ochronnych, zwrócenie uwagi młodzieży na coraz większy problem odmowy szczepień dzieci przez ich rodziców, rozwijanie i pogłębianie wiedzy na temat chorób zakaźnych, cywilizacyjnych i społecznych oraz popularyzacja zdrowego stylu życia.

W zawodach  wzięło udział 10 uczniów naszego liceum, z których Tymoteusz Masłyk i Sebastian Nosal, zakwalifikowali się do półfinałów. Gratulując sukcesu, trzymamy kciuki, aby mogli kontynuować rywalizację podczas rozgrywek finałowych na Uniwersytecie Śląskim, gdyż jak żalili się uczestnicy – „strasznie dużo tam było łaciny”.

prof. Beata Sobocińska