W dniu 20.11.17 r. klasa 3c, dzięki staraniom Szkolnego Doradcy Zawodowego – pani Joanny Kozub, w ramach projektu Otwarta firma, wzięła udział w lekcji pt.: Po co się ubezpieczamy? Zajęcia były przeprowadzone przez przedstawiciela firmy MetLife – pana Wojciecha Kowalczyka. Młodzieżmogła przekonać się, że poza standardowymi ubezpieczeniami np. domu czy zdrowia, można być jak Robert Lewandowski i ubezpieczyć na wiele milionów swoje … nogi.

Po wysłuchaniu prelekcji, uczniowie mieli za zadanie rozwiązać konkretne zadania, związane z tematyką ubezpieczeń. Młodzież dynamicznie rywalizowała w wymyślaniu niezliczonych odpowiedzi na pytanie postawione na początku lekcji. Kreatywność każdej z grup została nagrodzona licznymi gadżetami.

Dzięki tym zajęciom uczniowie na długo zapamiętają, jak ważne w życiu każdego człowieka są ubezpieczenia, a w przyszłości będą podejmować świadome decyzje w tej dziedzinie.

Małgorzata Juszczyk