Z ogromną dumą przedstawiamy efekt pracy nad projektem „Stary i Młody – podcasty, rozmowy”, realizowanym w XLII LO. Wynikiem pracy jest 5 podcastów, które zostały nagrane przez naszych uczniów. Link do konta na YT prezentujemy poniżej.

Celem projektu było obalenie stereotypów dotyczących osób starszych w oczach młodych, jak i osób młodych w oczach starszych. To przedsięwzięcie ma przyczynić się do zatarcia różnic międzypokoleniowych. Beneficjentami tego projektu są seniorzy oraz młodzież licealna.

Projekt ten jest rezultatem wielogodzinnych szkoleń i spotkań online osób zaangażowanych. Ta inicjatywa pozwoliła na lepsze poznanie się i integrację w Samorządzie Uczniowskim.

Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach programu Młody Kraków 2.0. w obszarze „Młodzież Działa Lokalnie” oraz Europe4Youth.

Zapraszamy do wysłuchania nagranych podcastów i do śledzenia naszej grupy na FB.

www.youtube.com/playlist?list=UU_xcvAjoPjFT6D2NJVvi18Q

opiekunowie Samorządu Uczniowskiego: profesorowie Karolina Stasińska i Mateusz Gałązka