2 września z dumą i powagą rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2019/2020

Nauczyciele, Rodzice a przede wszystkim nasi Uczniowie uczestniczyli w uroczystościach w szkole oraz wzięli udział w Mszy Św. w Kolegiacie św. Anny w Krakowie.

Podczas spotkania na sali gimnastycznej młodzież wysłuchała prelekcji p. prof. dr Pawła Naleźniaka z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej pt. „Wrzesień 1939”, pierwszoklasiści poznali swoich wychowawców.

Dyrektor szkoły dr Paweł Cząstka witając wszystkich zebranych na uroczystości powiedział:

Serdecznie witam wszystkich Nauczycieli, Rodziców i Uczniów.

Mam nadzieję, że wróciliście z wakacji zdrowi, wypoczęci oraz pełni optymizmu i energii do nauki w roku szkolnym 2019/2020, w murach XLII LO.

Na progu Nowego Roku,

TRZECIOKLASISTOM i zarazem przyszłorocznym maturzystom, życzę wytrwałości, dobrej organizacji pracy, efektywnego uczenia się. Już dziś trzymamy za Was kciuki, abyście wspaniale zdali egzamin dojrzałości i mogli dalej rozwijać się np. na wymarzonych studiach!

DRUGOKLASISTOM życzę pracowitości na licznych w tygodniu lekcjach z przedmiotów objętych rozszerzeniem. Pamiętajcie o mądrym i odpowiedzialnym wykorzystywaniu czasu na naukę, ponieważ to Wasza przedostatnia prosta do egzaminu maturalnego!

PIERWSZOKLASIŚCI! Dzień dobry! Miło nam Was gościć w tym cudownym miejscu. Przyszliście do szkoły z wielkimi tradycjami, bo istniejącej już przeszło 127 lat. Szkoły imienia Adama Mickiewicza, gdzie nauczyciele z wielką pasją i oddaniem kształcą młodzież na najwyższym poziomie.  Można za naszymi absolwentami powtórzyć cytat wyrażający ich odczucia po tym jak musieli tutaj ciężko pracować, co w rezultacie przekuwało się w ich końcowy sukces: Per aspera ad astra – przez trudy/cierpienia do gwiazd! Będziemy od Was wymagać, wspierać w nauce, wychowywać do wartości!

Bądźmy dla siebie mili, nabywajmy kultury, szanujmy się nawzajem, pomagajmy sobie na co dzień, bądźmy z nauczycielami i rodzicami jedną drużyną, respektujmy prawa człowieka i prawa obowiązujące w XLII LO!

Szanowni RODZICE! Dziękuję za zaufanie!  Proszę o współpracę w sprawach edukacyjno-wychowawczych Państwa dzieci oraz zaangażowanie się w działania Rady Rodziców. Razem prowadźmy naszych uczniów ku odpowiedzialnej dorosłości, która powinna obfitować wiedzą, umiejętnościami i humanistycznymi wartościami!

Drodzy Państwo NAUCZYCIELE! Jesteście jednym z najlepszych Gron Pedagogicznych w Krakowie. Nigdy się nie poddawajcie w swej pracy, bądźcie wzorem dla Waszych uczniów. Konsekwencja, odpowiedzialność i podmiotowe nastawienie do każdego ucznia niech Wam towarzyszy przez cały rok szkolny!

Dzisiaj w 80. Rocznicę wybuchu II wojny światowej pamiętajmy o naszych rodakach, którzy dzielnie, z poświęceniem życia bronili naszej Ojczyzny!

Dziękuję Panu Profesorowi dr Pawłowi Naleźniakowi za wykład z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Dziękuję młodzieży za wspaniałą i kulturalną postawę!

Dziękuję Samorządowi Uczniowskiemu za przygotowanie sali na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego.

Rok szkolny 2019/2020 uważam za rozpoczęty!