DRUGOKLASIŚCI UCZESTNIKAMI KAMPANII SALONU MATURZYSTÓW „PERSPEKTYWY”

Można byłoby zaśpiewać „Już za rok matura…”, ale jeszcze nie teraz. W trosce o jak najlepszą edukację nasi licealiści już wcześniej postanowili zastanowić się nad swoją przyszłością i rozpocząć przygotowania do egzaminu dojrzałości.

Doświadczenie zdobywali podczas kolejnej edycji Krakowskiego Salonu Maturzystów „Perspektywy”, który odbył się  21 września w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

W trakcie tej imprezy edukacyjnej uczniowie mieli okazję uczestniczyć w kilku prelekcjach, na których otrzymali proste instrukcje i cenne porady związane z osiągnięciem sukcesu na maturze. Wysłuchali prezentacji trzech ekspertów OKE w Krakowie z dziedziny matematyki, geografii i języka polskiego. Każdy z uczestników wydarzenia miał możliwość otrzymania „Informatora dla Maturzystów 2019”, najpełniejszego zbioru informacji dla uczniów, którzy wkrótce staną się kandydatami na studia. W części poradniczej informatora zostały zgromadzone informacje dotyczące matury 2019, wraz z dokładnym harmonogramem majowego egzaminu, a także porady wybitnych nauczycieli-ekspertów o tym, jak zmierzyć się z maturą z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych oraz które z nich i dlaczego warto wybierać. Publikacja zawiera kompletną informację o ofercie uczelni na rok akademicki 2019/20 wraz z zasadami przyjęć, szczegółowym wykazem kierunków studiów i bazą teleadresową.

Dzięki temu  spotkaniu młodzież już teraz może przeanalizować przyszły kierunek swojego rozwoju i maksymalnie wykorzystać ofertę edukacyjną, jaką daje jej szkoła.

Beata Sobocińska