W I semestrze zorganizowaliśmy w ramach Szkoły dla Rodziców i Szkoły dla Uczniów spotkania z policjantem mł. asp. Maciejem Szmidtem, który poprowadził zajęcia dla rodziców i nauczycieli (27.11.2018) i dla uczniów (17.12.2018) nt. „Odpowiedzialności karnej nastolatków: narkotyki, dopalacze, używki”.

Rodzice mieli możliwość zapoznać się jakie skutki zdrowotne i karne mogą spotkać młodych ludzi oraz zobaczyć jak wyglądają różnego rodzaju narkotyki oraz „sprzęt” wykorzystywany do zażywania narkotyków.

Uczniowie poznali jakie konsekwencje karne niosą ze sobą próby/eksperymenty z narkotykami, używkami i dopalaczami.

Kolejne spotkania warsztatowe już na wiosnę.

Beata Matkowska-Święs, psycholog i koordynator Szkoły dla Rodziców i Uczniów w XLII LO