We wtorek 17 kwietnia 2018 r. nasi licealiści z kl. 1a i 1b spotkali się w szkole z policjantem specjalistą w zakresie profilaktyki i zwalczania cyberzagrożeń –  mł. asp. Maciejem Szmidtem z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. W czasie spotkania uczniowie zostali pouczeni m.in. o odpowiedzialności karnej nastolatków i o zagrożeniach w Sieci. Spotkaniu towarzyszyła merytoryczna dyskusja.

Warto podkreślić, że wtorkowe spotkanie licealistów z policjantem było kontynuacją programu realizowanego w XLII LO  tzw. Szkoły dla Rodziców. W listopadzie zaprosiliśmy Rodziców na spotkanie z dr Martą Juzą z Uniwersytetu Pedagogicznego, która omawiała socjologiczne i psychologiczne aspekty zagrożeń w Sieci. W lutym odbyło się drugie spotkanie uzupełniające problematykę zagrożeń i uzależnień związanych z nieprawidłowym korzystaniem z Internetu (praktyczne wskazania), które zaprezentował mł. asp. Maciej Szmidt z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.

W czerwcu swoje spotkania z policjantem będą mieli gimnazjaliści.

Dziękujemy p. psycholog Beacie Matkowskiej-Święs za koordynację szkolnego programu Szkoły dla Rodziców i Szkoły dla Uczniów.

Paweł Cząstka