By tradycji stało się zadość, 10 stycznia po raz kolejny w naszej szkole odbyło się szkolne kolędowanie. Wzięła w nim udział cała społeczność szkolna: nauczyciele, rodzice, uczniowie, pracownicy i przyjaciele XLII LO.

Zgromadzeni w nastrojowej sali, mogliśmy nie tylko wspólnie pokolędować, ale przede wszystkim posłuchać naszych szkolnych artystów – uczniów, którzy dla nas śpiewali i grali. Kulminacyjnym punktem był występ naszej gwiazdy wieczoru p. profesor Doroty Ślęzak (artystka Piwnicy pod Baranami). Na prośbę dyrektora szkoły dra Pawła Cząstki, artystka wykonała w ramach bisu, piosenkę do słów Agnieszki Osieckiej.

Galę poprowadził nasz profesor p. Tadeusz Gmyrek wespół z zastępcą przewodniczącego SU Aleksandrem Chwaścińskim.

Szczególne uznanie należy się zespołowi muzycznemu oraz Samorządowi Uczniowskiemu, który rewelacyjnie przygotował salę i nasz koncert.

Występy naszych szkolnych artystów możemy zobaczyć na szkolnym profilu FB: https://www.facebook.com/lo42krakow

Paweł Cząstka