Długoterminowa Umowa o Współpracy i Patronacie Wydziału Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego nad klasami humanistycznymi XLII Liceum Ogólnokształcącego podpisana!

W murach szkoły przy Studenckiej 13 wraz z dyrektorem szkoły dr. Pawłem Cząstką spotkali się przedstawiciele władz Wydziału Historii UJ: Prodziekan Wydziału Historii UJ ds. studenckich dr hab. Judyta Rodzińska-Nowak, Prodziekan Wydziału Historii UJ ds. ogólnych prof. dr. hab. Stanisław Sroka i Dyrektor Instytutu Historii UJ prof. dr hab. Sławomir Sprawski.

Można powiedzieć, że to wydarzenie jest wielkie i znaczące, bowiem dobro i wykształcenie na najwyższym poziomie oraz rozwój zawodowy naszej licealnej młodzieży wymaga o nas – nauczycieli szkolnych i akademickich współpracy i uzupełniania się. Tradycja, nauka historii i płynące z niej wartości, to fundamenty na której winniśmy budować naszą przyszłość.

dr Paweł Cząstka, dyrektor XLII LO w Krakowie