19 października w Krakowie odbyło się Widowisko Dumy i Radości z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Organizatorem wydarzenia było Małopolskie Kuratorium Oświaty. Uroczyste świętowanie uczniów z całej Małopolski (było nas ok. 10 tys.) rozpoczęło się na Wzgórzu Wawelskim Mszą Świętą koncelebrowaną przez ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Następnie młodzież w uroczystym orszaku przeszła przez ul. Grodzką-Rynek-ul. J. Piłsudskiego do Parku Jordana, gdzie odbyło się przyjęcie wszystkich delegacji szkolnych oraz poczęstunek (grochówka, ciastka i napoje).

Każda szkoła podczas przemarszu wyróżniała się banerem z opisem szkoły, patrona szkoły, strojem itp. Co więcej liczne symbole narodowe, stroje regionalne prezentowane przez uczniów nadały uroczystości prawdziwie patriotycznego i narodowego wymiaru świętowania niepodległości Polski.

Nasi uczniowie pod opieką dyrektora szkoły dra Pawła Cząstki i prof. Małgorzaty Juszczyk godnie nas reprezentowali, co widać na zdjęciach poniżej.