– Czy ktoś z Państwa widział co tu się stało? W pewnym momencie spektaklu pt. „Szalone nożyczki” takie pytanie pada ze sceny. Okazuje się, że wśród klientów salonu fryzjerskiego znajduje się porucznik policji (to miejsce, w którym toczy się akcja komedii) oraz jego asystent. Widownia w mgnieniu oka zmienia się w salę pełną świadków zbrodni. Widz bierze udział w przesłuchaniu i nie może opuścić pomieszczenia, dopóki sprawa nie zostanie wyjaśniona. Porucznik nawet w przerwie podchodzi do poszczególnych osób, zadaje pytania, spisuje fakty, wchodzi w interakcje z widzami, którymi we wtorkowy wieczór byli uczniowie klas 2B, 2C i 2F naszej szkoły pod opieką Pana Marcina Sondeja. Aktorzy wdają się w dyskusje z widownią, a tego wieczora szczególnie aktywna była Natalia z klasy F, której uwagi wywołały wyjątkowo śmieszne reakcje wykonawców. Tłumaczą się oni ze swojego zachowania, zaprzeczają wszelkim podejrzeniom. Spektakl przekształca się w jedną wielką improwizację, w której widz jest wysłuchany i ma wpływ na zakończenie śledztwa – może właśnie to powoduje niekończącą się popularność tego spektaklu.

Marcin Sondej