W sobotę 20 października, młodzież z XLII LO wraz z młodzieżą z Niemiec ze szkoły Anne Frank Schule, bardzo miło i aktywnie spędziła czas. Od rana wspólnie zwiedzali krakowski Rynek oraz Collegium Maius UJ. Po popołudniu spotkaliśmy się w szkole przy Studenckiej 13.

Podczas spotkania w XLII LO nastąpiło oficjalne przywitanie młodzieży z Niemiec, która przyjechała do nas pod opieką swojego dyrektora szkoły Pani Nicoli oraz nauczyciela Pani Anny.

W komitecie powitalnym ze strony polskiej znaleźli się dyrekcja: Pan Paweł Cząstką, Pani Iwona Eigenfeld-Hupert, nauczyciele: Pani Marlena Drabik i Pani Monika Lewicka oraz Rodzice i Uczniowie, u których będzie nocować młodzież z Niemiec.

Rodzice przygotowali dla uczniów mnóstwo smakołyków grillowych, sałatkowych i różnorakie słodkości. Było wspaniale.

Młodzież bawiła się wspólnie w różne gry i zabawy.