Nasza szkoła była jedną z 48 placówek z całej Polski zaangażowanych w projekt! W ramach programu, trwającego od  lipca 2017 do grudnia 2018 r., badane 15-latki zostały objęte telemonitoringiem, połączonym z aplikacją mobilną na ich telefonach. Wspólnie uczestniczki projektu przeszły 130 milionów kroków, podjęły 3000 wyzwań, poprowadziły 48 godzin WF-u i przygotowały 300 zdrowych posiłków do szkoły.

Przeczytajmy podsumowanie przygotowane przez organizatorów projektu:

Z przyjemnością ogłaszamy, że projekt „ZDROWO JA”, który realizowany był w szkole od września 2017 roku, dobiegł właśnie końca.

Serdecznie dziękujemy szkolnym koordynatorom programu – dyrektorom oraz nauczycielom i pielęgniarkom za zaangażowanie i wsparcie, bez którego sukces, który jest udziałem wszystkich, nie miałby miejsca. Państwa praca motywowała nas do wytrwałości w realizacji projektu oraz była światełkiem w tunelu biurokratycznych przeciwności.

Dziękujemy naszym DZIEWCZĘTOM, dzielnym 15-latkom, które wytrwale znosiły wyzwania, jakie przynosił program. Mamy nadzieję, że podejmowane w nim działania, przyczynią się do trwałej zmiany stylu życia oraz, że wiedza dotycząca zdrowia i zachowań prozdrowotnych będzie solidną bazą do zdrowej przyszłości Waszej i Waszych bliskich.

W projekcie wzięło udział 1200 dziewcząt z 48 szkół — w tym uczennice 42 LO w Krakowie

Razem, w okresach pomiarowych dziewczęta zrobiły 2 464 418 316 kroków.

Przygotowały 24  lekcje dotyczące zdrowego życia.

Wzięły udział w 192 warsztatach o tematyce prozdrowotnej.

Instytut Matki i Dziecka przeszkolił w projekcie 98 nauczycieli i 48 pielęgniarek.

Jesteście dla nas inspiracją do dalszego tworzenia działań w środowisku szkolnym.

„ZDROWA JA” – „ZDROWI MY”

Zespół projektu „ZDROWA JA” Instytut Matki i Dziecka w Warszawie

W razie pytań prosimy o kontakt, pracownicy Zakładu Zdrowia Dzieci i Młodzieży w Instytucie Matki i Dziecka zawsze służą  życzliwym wsparciem i radą; e-mail: zakład.promocjizdrowia@imid.med.pl

Ogólne wyniki badań [zobacz]

Wnioski z realizowanego projektu [zobacz]

Plakat [zobacz]

Dziękujemy koordynatorom projektu realizowanego w XLII LO w Krakowie: p. dyrektorowi dr Pawłowi Cząstce, nauczycielowi WF p. Dorocie Matodze i pielęgniarce szkolnej p. Jadwidze Kubiś.