Pod koniec września nasi uczniowie wybrali się w Bieszczady w ramach kolejnego Rajdu SKT nr 9. Niestety pogoda w sobotę nie sprzyjała górskim wędrówkom, więc inaczej spędziliśmy ten czas. Odwiedziliśmy Muzeum Historyczne w Sanoku podziwiając obrazy Zdzisława Beksińskiego. Następnie w Nowosiółkach zwiedziliśmy Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie Knieja, gdzie poznaliśmy też punkt widzenia myśliwych. Odwiedziny Cisnej pozwoliły nam poznać Ryszarda Denisiuka, który opowiedział nam o pracowni Veraikon i życiu w Bieszczadach. W stacji ratunkowej GOPR, mogliśmy zobaczyć sprzęt, który wykorzystują ratownicy podczas akcji w górach. Na przełęczy Wyżniej poznaliśmy historię Jerzego Harasymowicza, przy pomniku, który upamiętnia jego poetycki dorobek. Następnie podziwialiśmy żubry w przejściowej zagrodzie w Mucznem. Na koniec dnia z naszymi uczniami porozmawiali ekolodzy, którzy opowiedzieli o sobie i działaniach, które podejmują w celu ochrony przyrody. Drugiego dnia ruszyliśmy na szlak. Po dwóch godzinach wędrówki z Wołosatego dotarliśmy na najwyższy szczyt Bieszczadów – Tarnica 1345 m n.p.m. przywitała nas mgłą i wiatrem. Niezrażeni warunkami ruszyliśmy przez Szeroki Wierch do Ustrzyk Górnych. Pizza w Ustrzykach Dolnych smakowała znakomicie po trudach dnia.

Szkolne Koło Turystyczne zaprasza na kolejny Rajd.

Marcin Sondej