Weekend z matematyką

W czwartek nasi Uczniowie sprawdzali się w konkursie Kangur. W piątek drużyna reprezentująca XLII Liceum Ogólnokształcące w Międzynarodowych Zawodach Matematycznych NABOJ (w składzie: Julia Tokarska, Maciej Brzozowski, Maciej Makowski, Mateusz Rajs i Witold Sikora) zdobyła znakomite 4 miejsce w Krakowie, a tym samym 13 w Polsce.

W sobotę – finał Olimpiady Matematycznej Juniorów, a w niedzielę uroczyste zakończenie konkursu, podczas którego nasi uczniowie otrzymali tytuły:

Witold Sikora – laureata I stopnia OMJ

Mateusz Rajs – laureata II stopnia OMJ

Maciej Brzozowoski – finalisty OMJ

Maciej Makowski – finalisty OMJ

Witold Sikora jako jeden z czworga uczniów (na 257 biorących udział w finale) uzyskał maksymalną liczbę punktów i otrzymał zaproszenie do drużyny, która będzie reprezentować Polskę na VII Czesko-Polsko-Słowackich Zawodach Matematycznych Juniorów. Witold zakwalifikował się również do III etapu Olimpiady Matematycznej, której finał już za dwa tygodnie. Mocno trzymamy kciuki!

Wszystkim serdecznie gratulujemy! Jesteśmy dumni!

W imieniu matematyków XLII LO prof. Monika Mazurkiewicz