BIEŻĄCE AKCJE BIBLIOTECZNE

Już 4 grudnia, w poniedziałek, ruszyła druga odsłona w tej edycji tegorocznego konkursu Poleć przeczytaną książkę. Recenzje zbieram do 20 grudnia. Przypominam, że recenzowana książka musi pochodzić z naszej biblioteki.
Zapraszam Was serdecznie do udziału. Karolina Stasińska.

Zapraszamy Was na świąteczne warsztaty decoupage, które odbędą się 12 grudnia (wtorek) o godz. 14.30 w bibliotece szkolnej. Będziemy przygotowywać ozdoby choinkowe. Zapisy u nauczycieli prowadzących. Koszt materiałów do wykonania ozdoby wynosi 3 zł. Zajęcia mają charakter otwarty.
Zapraszamy, Agata Kowal, Karolina Stasińska.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym pt. BIBLIOTEKA PRZYSZŁOŚCI. Celem przedsięwzięcia jest rozbudzanie wyobraźni i zobrazowanie fantastycznych wizji na temat wizerunku biblioteki w przyszłości. Prace na kartkach z bloku technicznego w formacie A3 należy składać w bibliotece szkolnej do dnia 5 stycznia 2018 r.
Komisja konkursowa w składzie: Elżbieta Kosowska-Potrawka, Agata Kowal, Sabina Feluś i Karolina Stasińska oceniać będzie zgodność z tematem, estetykę wykonania i pomysłowość. Trzy pierwsze miejsca zostaną uhonorowane ocenami z zajęć artystycznych lub plastyki oraz nagrodami książkowymi. Dodatkowo wszystkie prace zostaną zaprezentowane społeczności szkolnej na tablicy ściennej (na I piętrze) oraz na stronie www 42LO.
Zapraszamy, Komisja konkursowa.

DNI BIBLIOTEKI
Już tradycją w naszej szkole stały się obchody Święta Biblioteki, które odbywają się w tym miesiącu. W bieżącym roku obchody tego święta rozpoczniemy 16, a zakończymy 31 października. Będzie wiele quizów, zadań i wyzwań związanych z zagadkami logicznymi.
Tym razem hasło przewodnie to: Rusz głową.

Zapraszamy już dziś.
Karolina Stasińska, Agata Kowal

POLEĆ PRZECZYTANĄ KSIĄŻKĘ

W miesiącu październiku, rusza całoroczny konkurs Poleć przeczytaną książkę. Konkurs polega na napisaniu recenzji książki pożyczonej z naszej, szkolnej biblioteki. Co miesiąc komisja wybierać będzie najlepszą pracę, która zostanie powieszona na honorowym miejscu w bibliotece. Dodatkowo nauczyciele poloniści wpiszą zwycięzcom pozytywne oceny z aktywności.
Comiesięczne terminy oddawania recenzji będą podawane w dzienniku elektronicznym.

Zapraszam wszystkich Uczniów do udziału.
Karolina Stasińska