Parlez-vous français?

Jeszcze nie? W takim razie zapraszamy do rozpoczęcia przygody z językiem francuskim w XLII LO.

Czy warto uczyć się języka francuskiego? Czy jest on językiem przydatnym?

Poza swoją melodyjnością, pięknym akcentem oraz charakterystycznym „r”, język Molièra oferuje nam o wiele więcej atutów:

Przede wszystkim, językiem francuskim posługuje się ponad 200 milionów ludzi na 5 kontynentach. To nie tylko Francuzi, Belgowie czy Szwajcarzy. Czy wiedzieliście, że na świecie jest 68 państw frankofońskich?

Biegła znajomość języka francuskiego na pewno ułatwi znalezienie pracy na całym świecie. No bo przecież nikt Was się nie spyta czy znacie angielski:-) Na rozmowie o pracę padnie pytanie jakim językiem obcym posługujecie się minimalnie w stopniu komunikacyjnym. Kto zna rynek pracy ten wie, że obecnie w Polsce w firmach outsourcingowych, język francuski jest najbardziej poszukiwanym językiem, bezpośrednio po angielskim. Jeśli marzy Wam się kariera w strukturach Unii Europejskiej, to warto wiedzieć, że duża część dokumentacji prowadzona jest właśnie w języku francuskim.

Na koniec dodajmy argumenty oczywiste: teatr, sztuka, moda, kuchnia, to chyba z tym najbardziej kojarzy nam się język francuski. No i PARIS….

Dlaczego warto uczyć się francuskiego w XLII LO?

Mamy przede wszystkim bardzo duże doświadczenie. Na przestrzeni ostatnich lat mogliśmy pochwalić się wieloma laureatami oraz finalistami kuratoryjnych konkursów z języka francuskiego.

Nauka przebiega w grupach  międzyoddziałowych dostosowanych do poziomu ucznia.

Corocznie nasza młodzież ma możliwość rozwijania swoich pasji językowych w ramach zajęć dodatkowych oraz licznych konkursów proponowanych przez zespół języków obcych.

W przyszłym roku planujemy współpracę ze szkołą z Francji w ramach wymiany.

Zapraszamy serdecznie do XLII LO!

Bianka Merynda, nauczyciel języka francuskiego