¡BIENVENIDOS!

W sytuacji, gdy język angielski przestaje być postrzegany jako „język obcy” i porozumiewanie się nim staje się oczywistym wymogiem, przyszły licealista musi dokonać wyboru, który z kilku proponowanych mu języków stanie się w przyszłości jego kapitałem.

Nasza szkoła oferuje zajęcia zarówno dla uczniów stawiających pierwsze kroki w nauce języka hiszpańskiego, jak i dla tych, którzy już mieli przyjemność 🙂 się go uczyć i chcieliby naukę kontynuować.

Dlaczego hiszpański? Cóż, powodów jest naprawdę wiele. Oto kilka z nich:

• język hiszpański uznawany jest za drugi na świecie (po angielskim) używany w komunikacji międzynarodowej
  •  jego popularność stale wzrasta.
  • obecnie szacuje się, że ponad pół miliarda ludzi posługuje się nim jako językiem ojczystym; na ten wynik składa się nie tylko ludność samej Hiszpanii, ale i krajów Ameryki Południowej i Północnej (najwięcej obywateli hiszpańskojęzycznych skupia Meksyk)
  • język hiszpański jest językiem urzędowym w 22 krajach
  •  w innych, na przykład w Stanach Zjednoczonych, Brazylii, Portugalii czy Francji, wiele osób posługuje się tym językiem, mimo że nie jest on językiem urzędowym (tej grupie bezwzględnym liderem są Stany Zjednoczone z ponad 45 milionami osób mówiącymi po hiszpańsku)
  • hiszpański to również jeden z języków urzędowych takich organizacji międzynarodowych jak ONZ, Unia Europejska czy UNESCO
  • coraz więcej Hiszpanów przyjeżdża do Polski, nie tylko po to by ją zwiedzić jako turyści, lecz także po to, by związać z naszym krajem swoją przyszłość 🙂

Na wypadek, gdyby przedstawione wyżej argumenty nie wydały Ci się przekonujące, to pamiętaj:

• język hiszpański jest piękny, melodyjny i …zabawny
  • jego gramatyka jest fascynująca i odzwierciedla hiszpański temperament 🙂
  • Polacy stosunkowo łatwo się go uczą (wszak władamy językiem, który Hiszpanowi wydaje się  ekstremalnie trudny 🙂
  • Hiszpanie entuzjastycznie reagują, gdy mówisz lub próbujesz mówić w ich języku; możesz liczyć na ich pomoc i …wyrozumiałość 😉
  • Hiszpania oraz kraje hiszpańskojęzyczne mogą poszczycić się wybitną literaturą, sztuką, fascynującymi zabytkami, arcyciekawymi zwyczajami i kulturą kulinarną na co najmniej satysfakcjonującym  poziomie; warto doświadczyć  tego bogactwa w języku oryginału …..

Czy  podjąłeś już decyzję?

¿Hablas español con nosotros?  🙂