Piątek 26 października był w naszej szkole bardzo nietypowy, ponieważ w niektórych lekcjach uczestniczyła młodzież z Niemiec. Popołudniu uczniowie XLII LO i uczniowie z Niemiec spotkali się aby wspólnie w grupach projektowych przygotować prezentacje multimedialne, które podsumowywały cały tydzień wymiany. Tematem przewodnim projektu był „Kraków – miasto wielu kultur”.

Trudno uwierzyć ale ten dzień był już przedostatnim dniem pobytu w Krakowie uczniów z Anne Frank Schule z Frankfurtu nad Menem.

W sobotę rano uczniowie, nauczyciele, dyrekcja pożegnała naszych gości na Dworcu PKP.

Kolejna wymiana we Frankfurcie już na wiosnę:)

Serdecznie dziękujemy organizatorom i opiekunom merytorycznym wymiany polsko-niemieckiej:

Pani prof. Marlenie Drabik z XLII LO i pani prof. Annie Peterek z Anne Frank Schule.

Fundacji Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży serdecznie dziękujemy za wsparcie finansowe.