Już po raz kolejny, w listopadzie nasze Liceum aktywnie włączyło się w obchody Tygodnia Edukacji Globalnej, organizowanego przez Centrum Edukacji Globalnej. W ramach Festiwalu „Świat w szkole, szkoła w świecie” uczniowie mieli możliwość wziąć udział w webinarach, dotyczących migracji, zmian klimatu, równości płci oraz różnorodności biologicznej.

Najbardziej angażująca była jednak gra szkolna, w której wzięły udział trzy zespoły       z klasy 1a. W ramach poszczególnych zadań, uczniowie sprawdzali między innymi jaki wpływ na środowisko ma to skąd pochodzi np. nasze śniadanie oraz czy w naszej szkole istnieje przestrzeń, z której każdy może swobodnie korzystać. W ramach przydzielonych ćwiczeń, młodzież przeprowadziła też kilka wywiadów z prof. naszej szkoły – nauczycielkami tzw. przedmiotów ścisłych, które dość często postrzega się stereotypowo.

Po Tygodniu Edukacji Globalnej jeszcze lepiej zrozumieliśmy słowa jednej z bohaterek filmu, który obejrzeliśmy  – „Bo globalna zmiana to miliony ludzi, którzy działają lokalnie”. Za rok na pewno znowu weźmiemy w nim udział!

prof. Małgorzata Juszczyk, wychowawca klasy 1A

CERTYFIKAT DLA XLII LO