Tegoroczna edycja maratonu młodzieżowych projektów społecznych zorganizowana była pod hasłem: „́, !”.

Zadaniem uczestników wydarzenia było opracowanie autorskich projektów dotyczących obszarów, wydarzeń lub kierunków interwencji w zakresie miejskiej polityki młodzieżowej, które sprawią, że Kraków stanie się dla młodych miastem bardziej przyjaznym, bezpiecznym, otwartym oraz odpowiadającym na ich potrzeby i wyzwania.

Uczniowie jako zespół Młodzi Gniewni w składzie: Julia Matłok, Alicja Mazurkiewicz, Krzysztof Mazurkiewicz, Mikołaj Szymla podczas pierwszego etapu mającego miejsce 4 czerwca zaprezentowali swój pomysł, który został doceniony i tym samym zespół trafił do finału.

Finał miał miejsce 9 czerwca w Urzędzie Miasta Krakowa, gdzie uczniowie zaprezentowali swój projekt: : „Pożycz kartkę”.