Otrzymaliśmy świąteczne życzenia oraz zdjęcia z adoptowanej przez nas szkoły w Republice Środkowej Afryki😊

Przedstawiamy ich treść:

Kochani przyjaciele i dobroczyńcy z Fundacji Redemptoris Missio! Choć jeszcze jesteśmy w czasie Wielkiego Postu, myślimy już o Was przesyłając Wam życzenia Wielkanocne.

Temperatury w ciągu dnia często dochodzą tu do 45 st. i czas pory suchej w Afryce jest trudny do przetrwania dla wszystkich. Wysokie temperatury to wyzwanie nie tylko dla nas misjonarzy, ale również dla wszystkich z którymi się spotykamy. Śmiejemy się z tych temperatur mówiąc, że my tu żyjemy jak w rozpalonym piecu…

Niestety rzeczywistość wokół nas jest naprawdę bardzo smutna. Wielu ludzi utraciło zbiory na polach, zostały one zniszczone przez stada krów, które przemieszczają się w poszukiwaniu żywności. Trudny jest ten czas, jedyną radością są dla nas nadchodzące święta Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa.

Życzymy Wam, aby Zmartwychwstanie Jego ożywiało stale waszą wiarę. Mając tak potężnego Boga, który z miłości do nas umarł na krzyżu i zmartwychwstał, nie możemy być niedowiarkami, ale możemy powtarzać za apostołem Tomaszem: Pan mój i Bóg mój!

Radosnych Świąt Paschy naszego Pana!

s. Anna wraz ze wspólnotą sióstr, nauczycieli, pracowników misji no i oczywiście naszych dzieci.