20 października na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ spotkały się samorządy uczniowskie krakowskich szkół ponadpodstawowych. W tej auli zasiedliśmy i my, czyli Ala Mazurkiewicz, Julia Matłok, Krzysztof Mazurkiewicz oraz nasza opiekunka p. mgr Karolina Stasińska.

Mieliśmy przyjemność wysłuchać wykładu dotyczącego programu wsparcia samorządów uczniowskich SUWAK. Panie prelegentki przybliżyły nam założenia projektu oraz sposób otrzymania dotacji na realizację zadań w tym zakresie. Podały bardzo przydatne informacje  przelejemy na pewno w kolejnych odsłonach SUWAKA.

Drugim punktem programu była gra terenowa w Parku Jordana zorganizowana przez pracowników i wolontariuszy Fundacji im. Stanisława Konarskiego oraz opiekunów projektu z ramienia Urzędu Miasta Krakowa. Ciekawe zadania, interesujące wiadomości i aktywne zadania spowodowały, że czas minął nam niezwykle przyjemnie.

Mieliśmy też przyjemność poznać p. Tomasza Talaczyńskiego, który jest kierownikiem referaty ds. młodzieży w UMK. Wymieniliśmy spostrzeżenia opowiadając o naszych szkolnych inicjatywach.

Na zakończenie organizatorzy przygotowali nam poczęstunek w postaci burgera, który był wyborny. Otrzymaliśmy także upominki, które sprawią, że dzień zostanie na długo w naszej pamięci.

Było wspaniale.

Dziękujemy za zaproszenie.