– Ho, ho, ho Mikołaj do Was przyszedł! A w zasadzie dwie Mikołajki!

Takie słowa z ust pielęgniarek usłyszeli mali pacjenci szpitala w Prokocimiu, gdy w drzwiach stanęły nauczycielki z naszego liceum. Panie Karoliny, wystrojone w mikołajowe stroje i samodzielnie uszyte czapki, były naszymi wysłanniczkami. To one, wraz z p. Dorotą zorganizowały zbiórkę potrzebnych rzeczy na szpitalne oddziały. Ze względu na obostrzenia covidowe do szpitala nie mogli przyjechać uczniowie. Mimo to przygotowali i wysłali tam wiele cudownych rzeczy nad pakowaniem których czuwała Julia Matłok.

Poza darami w postaci zabawek, artykułów plastycznych i higienicznych były też książki dla rodziców dzieci przebywających na oddziale. Zebrane publikacje, o charakterze humorystycznym, opatrzone zostały ozdobnymi karteczkami-wkładeczkami, które własnoręcznie wykonały: Gabrysia Krokosz, Wiktoria Orszulak, Maja Skwara i Weronika Janiszewska. Do szpitala dojechały także pierniczki zrobione przez: Julię Gródek. Wspaniałym prezentem była również płyta z nagraniem naszego „świątecznego” zespołu muzycznego, która została przygotowana przez Michała Pyrza. Przy świątecznym repertuarze pracowali: Emilia Wendołowska, Weronika Szypuła, Maksymilian Gosztyła, Nikola Gwizdowska-Zajdel oraz Szymon i Łukasz Niewęgłowscy. Na płycie znalazł się także układ taneczny zaprezentowany przez Alicję Mazurkiewicz i jej grupę.

To już trzeci raz mieliśmy przyjemność gościć w Prokocimiu. Dodatkowo nasze Mikołajki pojawiły się nie tylko na Oddziale Neurochirurgii, ale także na Oddziale Transplantologii, gdzie zostały zaproszone w ostatniej chwili. Były zdjęcia, wygłupy i radosne okrzyki podopiecznych oraz personelu. Panie, pracujące na oddziale, ze wzruszeniem powitały przebrane za Mikołaje nauczycielki i dziękowały za przyniesione dary.

Pełna wzruszeń wizyta zakończyła się darem dla naszego liceum, od podopiecznych i personelu, w postaci listów i własnoręcznie zrobionych bombek choinkowych.

Ta wizyta odbyła się dzięki Wam droga Społeczności XLII LO.

To od Was dary ucieszyły najmłodszych i osoby pracujące w tym miejscu.

Dziękujemy!

Inicjatorzy akcji: prof. Karolina Maniak-Górecka, prof. Dorota Pławecka, prof. Karolina Stasińska i Samorząd Uczniowski XLII LO