26 października 2021 r. w naszej szkole odbyła się debata przedwyborcza uczniów kandydujących do Samorządu Uczniowskiego. W kampanii wyborczej i debacie wzięły udział 2 sztaby: Zofii Ogórek z kl. 3d1 oraz sztab Krzysztofa Mazurkiewicza z kl. 3b1.

Debatę poprowadziło ścisłe prezydium jeszcze dotychczasowego Samorządu, tj. Bartłomiej Wesołowski z kl. 3d, Anna Jamróz i Agnieszka Szłapak z kl. 3e.

Dyrektor szkoły dr Paweł Cząstka na wstępie życzył sztabom dobrej i merytorycznej debaty, wygranej w wyborach i współpracy niezależnie kto wygra.

Debata odbyła się z udziałem publiczności, jak też była transmitowana na żywo poprzez szkolnego Facebooka. Przebiegła sprawnie, merytorycznie i z zachowaniem czasu. Czy była mocna w przekazie, kulturalna i przekonywująca? Zobaczymy. Wyborcy, czyli wszyscy uczniowie XLII LO zadecydują o tym w głosowaniu.