DNI BIBLIOTEKI

Tradycją w naszej szkole są coroczne obchody Święta Biblioteki. Nasza pani przygotowuje dla nas szereg ciekawych zadań i konkursów. W tym roku nasze świętowanie odbyło się właśnie w formie dwunastodniowego turnieju (16-31.10.2017). Każdy dzień był pod innym hasłem. I tak w poniedziałek mieliśmy zagadki: przeliteruj, zgadnij, we wtorek znajdź i dopasuj, w środę królowały zadania logiczne, które przygotowała p. Agata Kowal, w czwartek wymyśl, wyłap, a w piątek ułóż, przeczytaj. Oj końca nie było śmiechom i radości. W bibliotece panowała odświętna atmosfera, a jednocześnie dało się wyczuć rywalizację, która dodawała skrzydeł uczestnikom. Dużo emocji wywołała konkurencja piątkowa w której trzeba było szybko przeczytać połamańca językowego. Najwięcej punktów można było zdobyć w środę, więc ścisłe umysły zawitały do biblioteki, by rozwiązać zadania typu „Most”, „Działki”, czy sudoku. Dzięki regularnemu notowaniu i liczeniu punktów zwycięzca, a w zasadzie zwyciężczyni została wyłoniona dopiero pod koniec rywalizacji. I tak MISTRZEM została – Klaudia Jurkowska.

Serdecznie gratulujemy!

Do sukcesu tych dni przyczyniły się uczennice, które prowadziły poszczególne konkurencje: Ania Basiura, Cristina Galant, Rebeka Wasilewska, Gabriela Kroner i Laura Cichoń.

Warto przypomnieć, że inspiracją do obchodzenia tego święta jest przypadający na październik Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Cieszymy się, że nasza biblioteka aktywnie uczestniczy w obchodzeniu tego typu świąt.

Dziękujemy za fantastyczną zabawę!