Międzynarodowy Dzień Dziecka, którego celem jest propagowanie idei braterstwa i zrozumienia pomiędzy dziećmi całego świata oraz promowanie działań na rzecz ich pomyślnego rozwoju, klasa Ib spędziła upajając się pięknem skąpanej w słonecznych promieniach roślinności w najstarszymw Polsce Krakowskim Ogrodzie Botanicznym.

W tym żywym muzeum flory światowej młodzi botanicy wędrowali meandrami założenia parkowego podziwiając okazy stare, zmodyfikowane i niezwykłe. Odkrywali zagadki przyrody, poszukując własnych totemów w obiektywach fotograficznych, utożsamiali się z drapieżnymi roślinami owadożernymi, epifitycznymi storczykami czy strzelistymi formami drzewnymi.

W szklarniach zachwyt wzbudzał sagowiec należący do najstarszych, obok dębu Jagiellońskiego, derenia Śniadeckiego i miłorzębu japońskiego, prezentowanych roślin. Jest on tym atrakcyjniejszy, iż jego męski okaz z ogromną pomarańczową szyszką stanowi motyw umieszczony na logo ogrodu.

W poszukiwaniu historii  uczniowie natrafili na pień tzw. czarnego dębu, którego część została wykorzystana przy odnawianiu Zamku na Wawelu.

Wycieczkę zwieńczyły lody i inne delicje serwowane w ogrodowej kawiarence. Wielu spośród uczestników wyprawy po raz pierwszy odwiedziło ten urokliwy zaułek miasta. Tym bardziej ucieszyła ich wiadomość, iż nowy rok szkolny zaczną od zajęć terenowych poświęconych zagadnieniom florystycznym w tym samym miejscu.

dr Beata Sobocińska