W ostatni dzień przed Świętami Bożego Narodzenia w naszym Liceum odbyły się Dzień z twórczością Wisławy Szymborskiej oraz spotkania świąteczne uczniów z wychowawcami oraz profesorów, pracowników i rodziców XLII LO. Z świątecznym repertuarem wystąpił chór, obejrzeliśmy słowno-muzyczne przedstawienie w wykonaniu naszych uczniów i zespołu muzycznego, odbyło się wręczenie nagród w konkursach nt. twórczości W. Szymborskiej oraz wiedzy o Karolu Wojtyle – Janie Pawle II. Na końcu składaliśmy sobie życzenia świąteczne:). Prezentujemy słowa dyrektora szkoły dra Pawła Cząstki, który podsumował ten wyjątkowy dzień:

Serdecznie dziękuję za przygotowanie dzisiejszych uroczystości. Pani prof. Jolancie Piróg i Pani prof. Karolinie Stasińskiej oraz wszystkim uczniom występującym na scenie: prezenterkom, aktorom, muzykom, chórowi, uczniom z sekcji technicznej, medialnej i artystycznej oraz Idze Marschalko z kl. 4d wraz z jej rodzicami p. Renatą i Pawłem za przygotowanie wspaniałej dekoracji, scenerii i prezentacji związanej z twórczością Wisławy Szymborskiej.

Gratuluję zwycięzcom i wszystkim uczniom biorących udział w konkursach związanych z naszą noblistką.

Dziękuję wszystkim wychowawcom, uczniom, rodzicom za pięknie przygotowane spotkania świąteczne.

Jako Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Pracownicy XLII LO serdecznie dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu, Radzie Rodziców, Uczniom za dzisiejsze życzenia, stroiki.

Dziękujemy Szkolnej Radzie Rodziców za wspólne spotkanie przy świątecznym stole.

Był to dzień pełen pięknych życzeń i wrażeń.

dr Paweł Cząstka
dyrektor XLII LO