Nasi uczniowie na podium ogólnopolskiego konkursu Szkolne Mistrzostwa Menedżerskie 5!

Szymon Maślerz, Mateusz Sasiak, Szymon Tomera z 2c – zajęli II miejsce w konkursie Szkolne Mistrzostwa Menedżerskie, w którym konkurowali o tytuł najlepszych wirtualnych menedżerów wśród 240 zespołów z całego kraju.

Eliminacje

Konkurs rozpoczął się 31 marca 2022 r. 240 zespołów z całego kraju, przystąpiło do eliminacji, walcząc o tytuł najlepszych wirtualnych menedżerów w Polsce.

Dzięki Branżowym Symulacjom Biznesowym Revas przez 7 wirtualnych miesięcy, uczestnicy prowadząc swoje wirtualne przedsiębiorstwa, konkurowali o miejsce w finale. Rozgrywka eliminacyjna trwała 2 miesiące. Podczas niej swoje wirtualne firmy, uczniowie mogli prowadzić w 3 kategoriach: Agencja interaktywna, Salon kosmetyczny lub Serwis IT. Podczas gry dokonywali realistycznych decyzji związanych z prowadzeniem własnego biznesu oraz testowaniem różnych strategii dla wdrażania nowych usług na rynek. Eliminacje były pełne emocji i do ostatniej chwili nie było pewne, które drużyny wejdą do walki o podium. Ostatecznie miejsce w finale wywalczyło 24 zespoły (po 8 zespołów z każdej kategorii).

Czym są Szkolne Mistrzostwa Menedżerskie?

Konkurs Szkolne Mistrzostwa Menedżerskie jest ogólnopolskim konkursem biznesowym dla szkół ponadgimnazjalnych, organizowanym przez Revas Branżowe Symulacje Biznesowe. Uczestnicy, w 3 osobowych zespołach, wcielają się w rolę wirtualnych menedżerów, konkurując o uznanie klientów na wirtualnych rynkach.

Branżowe Symulacje Biznesowe

Podczas używania symulacji, uczniowie prowadzą swoje wirtualne firmy. Branżowe Symulacje Biznesowe są narzędziem edukacyjnym, dzięki któremu uczniowie mogą doświadczyć tego jak działa biznes.

Podczas konkursu głównym zadaniem uczestników było zarządzanie wirtualnym przedsiębiorstwem w sposób, który pomoże im osiągnąć najwyższe możliwe rezultaty. Uczniowie stawiali czoła prawdziwym menedżerskim wyzwaniom takim jak, reagowanie na decyzje konkurencji czy dostosowywanie ich własnej oferty do zmieniających się warunków rynku.

Branżowe Symulacje Biznesowe odzwierciedlają konkurencyjny rynek, który ciągle się zmienia. W porównaniu do tradycyjnego nauczania, które oparte jest na teoretycznych książkach, sprawdzenie swoich sił w symulacjach pomaga uczniom uczyć się oraz zdobywać doświadczenie przez podejmowanie realistycznych decyzji biznesowych. Dzięki uczestnictwu w konkursie, uczniowie mieli możliwość zarządzania swoją wirtualną firmą, dzięki czemu podnieśli swoje umiejętności w realnym życiu.” – wyjaśnia Elżbieta Szczepaniak, Prezes Fundacji Revas

Podsumowanie

Gratulacje dla naszych uczniów za udział w konkursie! Jesteśmy bardzo dumni z faktu, iż nasza szkoła zapewnia uczniom przestrzeń, w której mogą się rozwijać i  nabywać realne doświadczenie. Czekamy na następną edycję konkursu!

Prof. Anna Manczyk