Po czterech latach wróciła do szkolnego kalendarza ogólnopolska akcja „Jak nie czytam, jak czytam”. Z ogromną radością przyłączyliśmy się do realizacji tego przedsięwzięcia, tym bardziej, że nasza szkoła od początku aktywnie bierze udział w tej inicjatywie. Zależy nam, by młodzież była czytająca i miała świadomość problemu czytelniczego Polaków. Organizatorem tego corocznego wydarzenia jest miesięcznik „Biblioteka w szkole”.

Akcję poprzedziło wspólne, klasowe przygotowanie plakatów, które zostały wykorzystane podczas spaceru do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej. Wspomniana biblioteka, w efekcie wieloletniej współpracy, stała się naszym partnerem podczas tego działania. Uczniowie, do wykonania transparentów, użyli chwytliwych haseł promujących czytelnictwo, np. „Lek na głowę jest w aptece, a na mądrość w bibliotece”, „Książka =wiedza”, „Kto czyta nie błądzi”. Piękny kolorowy korowód, stworzony przez klasy 1a, 1b, i 3b przeszedł ulicami: Loretańską, Krupniczą i Rajską. Po dotarciu na miejsce uczestników przywitali pracownicy biblioteki i Lotna Czytelnia. Uczniowie „częstowali” się książkami, które o godzinie 10.00 zaczęli czytać. Niesamowite wrażenie odczuliśmy wszyscy czytając i jednocześnie wsłuchując się w ten wielogłos.

Już zawsze czerwiec będzie kojarzył się nam z szeroko pojętym czytelnictwem. Niech złotą myślą tego miesiąca będzie hasło akcji „Jak nie czytam, jak czytam.”

Czyli obowiązkowo do spakowania na wakacyjne wyprawy przygotujcie książkę!

mgr Karolina Stasińska, koordynatorka akcji w XLII LO