1) Należy w każdy dzień matury przybyć do szkoły co najmniej pół godziny wcześniej, to jest o 8.30 albo o 13.30 – jeśli piszemy maturę o godz. 14.00.
2) Wchodząc do szkoły należy zdezynfekować ręce, a także umyć je w toalecie.
3) Pamiętamy o legitymacji szkolnej lub dowodzie osobistym w celu wylegitymowania podczas wejścia na salę.
4) Pamiętamy o czarnym długopisie. W razie problemów z długopisem – komisja będzie mieć w rezerwie do pożyczenia.
5) Pamiętamy o podstawowych kalkulatorach.
6) Tablice z wzorami matematycznymi, fizycznymi, chemicznymi będą dla każdego w w sali.
7) Rzeczy takie jak ubrania, plecaki, torebki, a przede wszystkim wszelkie telefony i multimedia, należy zostawiać w sali 2, 4, patio, czytelnia, sala 17 i na krzesłach na korytarzach na wszystkich piętrach.
8) Na salę nie wnosimy telefonów, urządzeń multimedialnych i elektronicznych.
9) W każdej sali przy każdej ławce będzie dostępna dla Was woda niegazowana (od Rady Rodziców).
10) Na korytarzach dla każdego z Was w pudełkach będą do poczęstowania się batoniki (od Rady Rodziców).
11) Zachowujmy spokój i starajmy się jak najlepiej skoncentrować podczas pisania matury.

dr Paweł Cząstka, dyrektor XLII LO