16 października grupa młodzieży z naszej szkoły wzięła udział w Krakowskim teście wiedzy o klimacie oraz w konferencji „E-know. 4 żywioły. Człowiek 2025”, organizowanych przez Uniwersytet Jagielloński we współpracy z Krakowskim Centrum Edukacji Klimatycznej i Akademię Górniczo-Hutniczą.

Podczas licznych przemówień i wykładów naukowych mieliśmy możliwość zapoznać się z problematyką dotycząca m.in. zanieczyszczenia światłem, znaczenia grzybów w dobie kryzysu ekologicznego, monitorowania jakości powietrza i świadomości zdrowia publicznego. Dużym zainteresowaniem cieszył się wykład Janka Meli – znanego podróżnika i działacza społecznego, podczas którego przywołał swoje doświadczenia z licznych wyjazdów oraz zwrócił uwagę na negatywne konsekwencje zmian klimatu. Skorzystaliśmy również z bogatej oferty wydarzeń dodatkowych w postaci pokazów i ekspozycji.

Auditorium Maximum UJ tego samego dnia odwiedziła również klasa 3C pod opieką pani prof. Karoliny Stasińskiej. W trakcie warsztatów w ramach programu LifePlan Academy uczniowie samodzielnie odkrywali swoje mocne strony, opracowując strategię  realizacji własnych planów. Program jest oparty o autorską Metodę Biegun, opracowaną przez podróżnika Marka Kamińskiego na bazie jego życiowych doświadczeń, popartych wiedzą z zakresu psychologii osiągania celów.

prof. Małgorzata Juszczyk