Przez tydzień społeczność szkolna mogła włączyć się w obchody „La semana del UNO”. Projekt ten jest finansowany był ze środków Gminy Miejskiej Kraków w ramach Programu Wsparcia Samorządów Uczniowskich #SU-w-ak („Samorząd Uczniowski w Akcji”), którego operatorem jest Fundacja Oświatowa im. ks. Stanisława Konarskiego w Krakowie.

Celem tego przedsięwzięcia była integracja młodzieży licealnej. Wydarzenie odbyło się w bibliotece szkolnej na długich przerwach. Wzięło w nim udział 70 osób, które najpierw uczestniczyły w rozgrywkach wstępnych, a później najlepsi przeszli do półfinału. Sam finał odbył się w piątek na pierwszej długiej przerwie. Rywalizację zwyciężyli:

1. Martyna Szostak kl. 1d
  2. Franciszek Laska kl. 2c
  3. Martyna Legler kl. 2c

Zwycięzcy otrzymali bony zakupowe do Głównej Księgarni Naukowej i pamiątkowe egzemplarze gry karcianej tupu UNO.

Pomysłodawczyniami akcji były uczennice SU Karolina Szopa z kl. 2c i Anita Bałuka z kl. 2a. W przygotowania włączył się cały zespół samorządowy. Sekcja dziennikarska przygotowała filmik promocyjny i reklamę w mediach społecznościowych. Sekcja organizacyjna zajęła się zakupami i przygotowaniem poczęstunku. Przez uczniów został przygotowany też regulamin i terminarz rozgrywek, wg którego Karolina z Anitą mogły prowadzić zawody.

Wspaniała inicjatywa, która już zdobyła miano najbardziej atrakcyjnej w tym roku szkolnym. Cieszy nas tym bardziej, że my sami (z niewielką pomocą p. Karoliny Stasińskiej) napisaliśmy i przeprowadziliśmy tę akcję.

Uczniowie XLII LO