Powiedz mi, a zapomnę.
Pokaż mi, a zapamiętam.
Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.
Konfucjusz

15, 16 i 23 marca 2018 r. klasy 3a, 3c i 3d jako pierwsze wzięły udział w lekcji muzealnej pt. „Poduszkowiec” w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie. Zajęcia miały charakter warsztatów – uczniowie dowiedzieli się jak zbudowany jest poduszkowiec i dzięki jakim prawom fizyki może się poruszać po lądzie i po powierzchni wody.  Następnie samodzielnie zbudowali poduszkowca, którego zasadę działania mogli poznać i przetestować w praktyce, dobrze się przy tym bawiąc. Skonstruowany przez uczniów poduszkowiec był w stanie unieść jedną osobę

Uzupełnieniem zajęć było zwiedzanie 3 interaktywnych wystaw: „Wokół koła”, „Więcej światła” oraz „To takie proste”, podczas którego uczniowie poprzez zabawę ugruntowali i rozszerzyli swoją wiedzę z fizyki i techniki. Mieli również okazję zapoznać się z nowoczesnymi technologiami np. poprzez rozmowę z robotem, nakręcić własny film animowany (poklatkowy) oraz pozwiedzać wirtualne światy. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również stanowiska z kamerą termowizyjną, memo podłogą, ręczną elektrownią, samolotem solarnym, światłem o barwie zimnej i ciepłej, światłem ultrafioletowym oraz licznikiem Geigera – Mullera.

W ww. warsztatach udział wezmą wszyscy uczniowie naszej szkoły.