15 czerwca uczniowie z Samorządu Uczniowskiego XLII LO wzięli udział w uroczystej Gali rozdania nagród Urzędu Miasta Krakowa. Wydarzenie rozpoczęła Gala Młodych Liderów Krakowskiej Akademii Samorządności. Były podsumowania, prezentacje i nagrody. Należy wspomnieć, że tytuł LIDERA SAMORZĄDNOŚCI otrzymała nasza uczennica Agnieszka Szałapak, która przez dwa lata intensywnie uczestniczyła w pracach nad realizacją rozmaitych miejskich i unijnych projektów.

Istotą takich projektów są wspólne podsumowania, dyskusje i wnioski. Nie zabrakło również i tego, bo Młodzieżowa Rada Krakowa, której członkiem jest nasz uczeń Bartek Wesołowski, rozmawiała na temat podejmowanych działań. Był też czas, by pomyśleć o przyszłości. Wiele pomysłów i inicjatyw zostało omówionych, ich perspektywy i zagrożenia. W przyszłym roku zobaczymy, co zdeterminuje działania młodzieży.

Ostatnim punktem programu była Gala Finałowa Programu Wsparcia Samorządów Uczniowskich, czyli program SUWAK. Została podsumowana całoroczna praca uczniów w tym projekcie. Zaprezentowano także księgę dobrych praktyk wraz z najciekawszymi inicjatywami, które realizowały poszczególne szkoły. Nasze liceum także znalazło się w tym zaszczytnym gronie ;-), a przedstawiciele naszego Samorządu Uczniowskiego w składzie Emilia Matłok, Anna Jamróz, Agnieszka Szałapak, Bartłomiej Wesołowski odebrali dyplom uznania.

Niezwykle miło było naszym uczniom uczestniczyć w tym uroczystym wydarzeniu.

prof. Karolina Stasińska i prof. Mateusz Gałązka, opiekunowie SU w XLII LO