Głównym sukcesem Antka Długosza w 2017/2018 jest powołanie go do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy Juniorów (do 15 lat) w Programowaniu EJOI 2018 w Innopolis oraz zostanie laureatem II stopnia XII OIG – medal srebrny.

Sukcesy te nie były dziełem przypadku. W pięciu sparingach bezpośrednio poprzedzających XII OIG, trzech warszawskich do 16 lat i 2 gdyńskich do 15 lat, Antoni Długosz był 3 razy 1-wszy i 2 razy 2-gi. Tydzień przed XII OIG Antek wygrał sparing, w którym na 2-gim miejscu był jeden z dwóch zwycięzców XII OIG, zeszłoroczny reprezentant Polski na Mistrzostwa Europy Dominik Wawszczak ze Staszica. Sukcesy Antka to wynik wytężonej wspólnej pracy ucznia z wybitnym nauczycielem panem Danielem Olkowskim z kółka informatycznego przy Gimnazjum Staszica w Warszawie. Na XII OIG Pan Olkowski na XII OIG miał 17 finalistów (na 63 startujących w finałach) w tym 14 laureatów !!! włączając Antka, który bardzo zżył się z całą drużyną i trenerem.

Ponadto w 2017/2018 nasz uczeń Antoni Długosz został laureatem Kangura Matematycznego oraz ponownie, trzeci rok z rzędu, stypendystą Programu Pomocy Wybitnie Uzdolnionym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci.

Gratulujemy !!!

Życzymy dalszych sukcesów i zdobycia Mistrzostwa Europy!!!