Przygotowania do Mikołajek zaczęły się u nas już w środę 1 grudnia. Z inicjatywy pań nauczycielek, p. Karoliny Maniak-Góreckiej i p. Karoliny Stasińskiej, rozpoczęliśmy przygodę z szyciem mikołajowych czapeczek. Punktem wyjścia był czerwony materiał i biała włóczka. Mieliśmy do dyspozycji ostre nożyczki, nici, igły i maszynę do szycia. A rozpoczęliśmy od wykroju, który później powieliliśmy. Kolejno podawaliśmy do zszycia poszczególne elementy. Pani Karolina Stasińska była operatorem maszyny i precyzyjnie zszywała nam podawane części. Inna grupa uczniów przygotowywała pomponiki, które później były ręcznie doszywane do kolejnych czapek. Razem uszyliśmy 19 fantastycznych długich czapek, które już we wtorek pojadą z nami na Oddział Neurochirurgii Dziecięcej w Prokocimiu. To my w mikołajowym korowodzie będziemy rozdawać, małym pacjentom, zebrane w naszej szkole prezenty.

Tak wyglądało Mikołajkowe szaleństwo w szkolno-krawieckim wydaniu.

Zobaczcie sami. Poniżej foto relacja.