Grudzień to miesiąc wypełniony oczekiwaniem. Na Mikołajki, na śnieg, na wolny czas, pierwszą gwiazdkę, na Wigilię, prezenty i reakcję innych na nie…

Oczekując na ten magiczny czas postanowiliśmy wprowadzić „trochę” magii na Oddział Neurochirurgii  Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie.

Realizacja planu ruszyła już w listopadzie. Mikołajkowa ekipa z klasy 2 B1 i Jakub z 3b szybko podzieliła się zadaniami, odbyło się kilka spotkań online i akacja nabrała rozmachu.

Rozpoczęliśmy od nagrywania świątecznej piosenki. Kilka prób, aranżacja mikołajkowa i powstał świąteczny klip w wykonaniu Emilii, Nikoli, Weroniki Maksa, Łukasza i Szymona.  Jakub w tym czasie nagrał dla najmłodszych dzieciaków bajki ( Rudolfa z czerwonym noskiem wszyscy chętnie słuchają ).  Filip dzielnie pracował nad origami.

Kolejny etap naszego projektu wymagał zebrania funduszy na zakup najpotrzebniejszych rzeczy.  To również nam się udało. Zakupiliśmy nową pościel, poduszki, kołdry, koce, środki higieniczne, pampersy, czajnik i oczywiście rozmaite słodkości. Dla najmłodszych świąteczne skarpetki, smoczki, butelki, pieluszki tetrowe. A dla rodziców świąteczne herbaty.

Na ostatnim spotkaniu online nagraliśmy życzenia dla dzieciaków i ich opiekunów, pielęgniarek, lekarzy i pracujących tam nauczycieli. Michał zmontował to w całość, płyty zostały wypalone.  A kolaż- okładkę na nasze wspólne dzieło zaprojektował Maks.

Ostatnia prosta.. pakowanie i dotarliśmy do szpitala, a właściwie (ze względu na obecną trudną sytuację epidemiologiczną) zaledwie pod ich drzwi i z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa, przekazaliśmy prezenty.

Teraz czekamy na spotkanie online i relacje z samego oddziału.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi i wzruszeni, a realizacja projektu dała nam ogromną satysfakcję. Wiemy, że warto pomagać !!!

Podziękowanie ze szpitala [zobacz]

Mikołajkowa ekipa pod opieką p. prof. Karoliny Maniak-Góreckiej