MISTRZOSTWA SZKOŁY W RUMMIKUBIE

30 stycznia w naszym liceum zorganizowane zostały Mistrzostwa Szkoły w Rummikubie. Rummikub to atrakcyjna gra towarzyska, która rozwija wyobraźnię i uczy strategii. Polega na pozbyciu się wszystkich kostek z liczbami, wykładając na stół sekwencje lub ciągi minimum 3-liczbowe. Najciekawszą możliwością jest ingerencja w już wyłożone kostki – w swojej kolejce można je dowolnie przesuwać i modyfikować, byle tylko na koniec nie naruszyć podstawowej zasady (minimum 3 kostki w sekwencji lub ciągu).

W szranki stanęło 8 osób, które zmotywowane do działania zajęły miejsca. Przyjęto system pucharowy, polegający na tym, że wszystkie zgłoszone do zawodów osoby, w drodze losowania, zestawia się w pary. Przegrywający zawodnicy odpadają, wygrywający znów tworzą pary, i tak aż do momentu, kiedy zostają dwie osoby, które rozgrywają finał.

Mistrzem Rummikuba został Bartek Wąś z kl. 3b. Miejsce drugie zajął Michał Gądek z kl. 3b, a na trzeciej pozycji uplasowała się Barbara Usarz z kl. 3e, która jako jedyna, startująca dziewczyna, zajęła miejsce na podium.

Dziękujemy paniom: A. Kowal, S. Feluś i K. Stasińskiej za zorganizowanie takiego wydarzenia. Mamy nadzieję, że jest to przyczynek do częstszego podejmowania takich inicjatyw, bo bardzo nam się podobało i chcemy jeszcze!

Była naprawdę przednia zabawa.